Marco & Marjolein in Suriname

Ons leven met de Wajana's

Wayana Canada Connection week 1

| 5 reacties

De afgelopen week is onze reis naar Canada begonnen. Maandag testten we alle 6 negatief op Covid en werd hiermee de laatste barrière geslecht. De reis verliep voorspoedig. De eerste halte was dinsdagmorgen vroeg in Trinidad. Daar verbleven we bij een bevriend World Team gezin. Zij hadden hun huis voor ons open gesteld. ’s Avonds kwamen een aantal gasten op bezoek zodat we ruim gelegenheid kregen onze plannen te delen en samen te bidden voor onze reis. De volgende morgen waren we getuige van een doopdienst waarin twee jonge mannen werden gedoopt. Woensdagmiddag vertrokken we weer, nu op weg naar Toronto. Nadat iedereen was ingestapt bleek er een technische storing in het vliegtuig te zijn waardoor we moesten overstappen naar een ander toestel. Zo doende kwamen we twee uur later dan gepland aan in Toronto. De gebruikelijke controle bij de douane vond naar verwachting plaats. Net als in 2019 was een groep met mensen uit het diepe binnenland in Suriname niet iets wat men elke dag meemaakt. We konden alle vragen goed beantwoorden, dus ging de deur van Canada voor ons open en stonden we even later bij de afhaal plaats. Daar werden we verwelkomd door een lief stel mensen die ons af kwamen halen met een megabus. Ze hadden kamers voor ons geboekt in het Hilton op 15 minuten rijden vanaf het vliegveld. We lagen rond een uur of een op bed en konden goed uitrusten van dit stuk van de reis. Donderdagmorgen hadden we afgesproken met de directeur van World Team Canada. Hij kwam samen met een medewerker die ons de komende maanden hoopt te volgen met een videocamera om opnames te maken voor een aantal korte impressies van ons avontuur. Rond het middaguur reden we weer naar het vliegveld. We waren mooi op tijd om de, zoals velen ons hadden gewaarschuwd, lange wachttijd te kunnen overbruggen. We hadden geen probleem om alles rond te krijgen dus hadden we extra tijd op de luchthaven voor een lichte lunch alvorens in te stappen voor onze laatste vlucht, nu naar Calgary. Daar werden we opgewacht door Pamela en onze gastgezinnen. Nadat we alle koffers bijeen hadden vergaard ging ieder stel van ons team met een andere auto op pad naar het huis waar we werden onder gebracht. We vonden het best wel even spannend om te zien hoe onze teamleden het zouden gaan redden nu ze zonder onze taal ondersteuning zelfstandig in het Engels hun weg moesten vinden bij hun gastgezin. We schrijven nu zondag avond en hebben inmiddels gezien dat het iedereen prima lukt om te communiceren en dat het logeren in een gastgezin hen stimuleert om hun tong om de Engelse taal te krijgen.Pamela is onze World Team collega in Suriname. Zij heeft haar werk vooral in de stad. Een deel van haar tijd is zij beschikbaar voor onze outreach activiteiten naar Canada. Zelf is zij Canadese. Heeft jaren gewerkt onder de First Nations en is onze contactpersoon naar Canadese organisaties. Zij beschikt over een geweldig netwerk en heeft via haar contacten alle afspraken gemaakt voor deze reis. Nu begeleidt ze ons op reis in Canada wanneer we kerken en vrienden op gaan zoeken en dient ze ons team in deze bediening.

Vrijdagmiddag kwamen we samen met onze gastgezinnen voor een maaltijd met aansluitend een gezellige avond. We hebben onder begeleiding van piano, fluit en viool een aantal liederen gezongen. Telkens wanneer een bekende melodie aan de orde kwam waarbij we ook een Wayana tekst kenden wisselden we af met Engels en Wayana.

Al langer dan een jaar hebben we elke zaterdag on-line Engelse les gekregen volgens het programma van English as a Second Language. Vandaag waren we uitgenodigd om onze les ‘life’ mee te maken. Marilynne, onze teacher had voor een heerlijke lunch gezorgd zodat we na afloop van de training een fijne tijd van fellowship konden hebben.

Wayana Team klaar voor vertrek

Ipomadi en Melisa (rechts op de foto) gaan nu samen voor de tweede keer mee naar Canada. Ipomadi is de Hoofdman onder de Wayana aan de Lawa rivier. Hij is ook een van de oudsten in het bestuur van de kerk van Lawa/Kawemhakan.

Amepun en Susina (links op de foto) doen voor het eerst mee in ons team. Hun kinderen logeren bij familie wanneer Ame en Susina samen met Ipomadi en Melisa mee gaan op deze zendingsreis naar First Nations in Canada. Het afgelopen jaar hebben ze on-line hun Engels geoefend met behulp van een training Engels als Tweede Taal ESL).

De komenden week logeren we in een First Nations reservaat op zo’n drie uur rijden vanaf Calgary.

 

 

 

5 reacties

Geef een reactie

Verplichte velden zijn aangegeven met een *.


Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.